Popraw konydcję swojego organizmu z sokami bio

 W dobie zabiegania, ciągłego braku czasu i pracy na pełnych obrotach zapominamy o naszym zdrowiu. Nie zawsze mamy czas by pójść na siłownię, czy zrobić pełnowartościowy obiad. Dlatego tym bardziej dobrym pomysłem są bio soki – produkty naturalne, z ekologicznych upraw, bez konserwantów i sztucznych barwników. A co najważniejsze bogate w zbawienne dla nas właściwości i witaminy. Zdecydowanie do takich produktów należy Sok Noni Bio Tahitian , sprzedawany w litrowej butelce, a także sok z granatu o tej samej pojemności.

Pierwszy z oferowanych produktów wytwarzany jest z morwy indyjskiej, owocu rosnącego w Polinezji Francuskiej. W tamtych rejonach świata od dawien dawna wykorzystywany jest w medynie tradycyjnej. Dopiero pod koniec XX trafił na rynek Amerykański, gdzie zyskał uznanie klientów. Teraz przebija się w Polsce. Jego bogate właściwości potwierdzone licznymi badaniami naukowymi to przede wszystkimi działania: antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Sok noni ma również działania przeciwnowotworowe. Ustalono, że myszy z nowotworem otrzymujące 15 mg soku dziennie żyją o ponad dwa razy dłużej. Zaś związki polifenelowym hamują enzymy odpowiedzialne za początek stanu zapalnego. Kolejną dosyć zaskakującą właściwością korzeni rośliny jest działanie przeciwbólowe niemal identyczne jak morfiny. Ponadto ostatnie badania wykazały, że owoce noni zapobiegają miażdżycy, bo hamują utlenianie LDL, czyli „złego cholesterolu”. Ten efekt jest być może zasługą lignanów i fenylopropanoidów.Podsumowując sok z owoców noni szczególnie zaleca się przy: złym ciśnieniu, do oczyszczenia organizmu, w profilaktyce antynowotworowej, do zwalczania alergii i astmy, przy problemach z cholesterolem, cukrzycy i wszelkich bólach np. menstruacyjnych.

Nie mniej właściwości zdrowotnych ma sok z granatu.  Owoc o krwistym kolorze, składający się niemal z samych pestek, pochodzący z bliskiego wschodu. Obecnie uprawiany w wielu krajach świata. Od zarania dziejów Chińscy medycy stosowali go w lecznictwie. W średniowieczu owoc ten cieszył się opinią dającego długowieczność. Zaś dziś znów wraca do łask i spożywany jest przez coraz większą rzeszę ludzi ceniących jego właściwości. W powszechnej opinii uważa się, że granat to symbol płodności i świetny afrodyzjak. Jednak ma on znacznie więcej właściwości potwierdzonych ponad 200 badaniami naukowymi. Sok z granatu pomaga w walce z wolnymi rodnikami i chorobami serca. Co więcej dzięki łatwo przyswajalnym polifenolom jest najsilniejszym znanym przeciwutleniaczem. Sok z granatu hamuje rozwój zmian nowotworowych: prostaty, płuc, jelit, skóry i piersi. Inne ważne właściwości to: zapobieganie procesom starzenia się, wspomaga procesy trawienne, przeciwdziała problemom z erekcją i odmładza. Szczególnie o ten ostatniej właściwości warto napisać słów kilka. Otóż granat regeneruje skórę, poprawiając jej ukrwienie i koloryt. Przyśpiesza też gojenie się zmian trądzikowych. Kwas elagenowy wzmacnia ściany komórek, zapobiegając utracie przez nie wody.

Zachęcamy do spożywania naszych bio soków. Są smaczne i w 100% organiczne.